W miniony piątkowy wieczór w salach Muzeum Saturn mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć znaną i cenioną poetkę, pisarkę oraz dziennikarkę, Panią Barbarę Gruszkę – Zych.

Tematem spotkania była najnowsza publikacja „Moi ważni. Portrety prywatne” będąca zbiorem artykułów poświęconych 25 różnym osobom – od noblisty poety, przez artystów, muzyków, pisarzy, reżyserów, myślicieli po skromne siostry zakonne czy byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Portrety te, oparte na odbytych spotkaniach, przeprowadzonych rozmowach i wywiadach, prezentują bohaterów skupiając się przede wszystkim na ich wnętrzu, przekonaniach, wartościach, życiowych.

Piątkowy wieczór był nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszą publikacją. Był także możliwością poznania samej autorki, która podczas rozmowy z prowadzącymi spotkanie – Iwoną Szaleniec, Dyrektor Muzeum Saturn, oraz Dominikiem Penarem, wykładowcą akademickim, współzałożycielem Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetu Dziecięcego w Czeladzi, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Czeladzi, uchyliła rąbek tajemnicy powstawania publikacji oraz podzieliła się z publicznością emocjami jakie jej towarzyszyły podczas spotkań z opisywanymi postaciami.

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Gruszce – Zych za wieczór pełen refleksji i wspomnień, za przypomnienie o tym, co najważniejsze. Dziękujemy prowadzącym spotkanie oraz Państwu za tak liczne przybycie, również Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Szaleńcowi, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Skip to content