Muzeum Saturn ma przyjemność zaprosić na kwietniowy koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”, podczas którego gościć będziemy duet Dombrova Piano Duo.
 
Dąbrowscy pianiści Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk wykonają utwory popularne i dobrze wszystkim znane, od kompozycji Piotra Czajkowskiego – „Trepak” z baletu „Dziadek do orzechów” po „Cantina Band” z filmu „Gwiezdne Wojny” John’a Williams’a czy motywy z filmu „Vabank” Henryka Kuźniaka.
 
Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk – dwóch młodych pianistów z Dąbrowy Górniczej, których złączyła przyjaźń i miłość do muzyki – i to właśnie przyjaźni i talentów muzycznych można im pozazdrościć! Gdy byli młodsi razem uczyli się gry na fortepianie w dąbrowskiej szkole muzycznej. Razem występowali w licznych międzynarodowych konkursach, a także na scenie Royal Albert Hall w Londynie i Centre Civic Can Deu w Barcelonie. Razem stworzyli projekt Dombrova Piano Duo i wydali swój pierwszy krążek! Razem uczą młodych adeptów fortepianu i nie przestają zaskakiwać swoim repertuarem!
 

Łukasz – mistrz w aranżowaniu na fortepian utworów rockowych, filmowych, popowych i hip-hopowych, który na co dzień gra na scenach eleganckich restauracji i hotelów. Swoim talentem potrafi nadać nowego brzmienia utworom Nirvany, Metalliki, zespołu Queen czy AC/DC.
 
Krzysztof – kochający muzykę klasyczną i arcydzieła mistrzów. Na swoim koncie posiada nagranie „Othello Symphony” Elliota Goldenthala, udział w „Koncercie na 21 fortepianów” czy występ z orkiestrą AUKSO na Festiwalu Gorczyckiego. Obecnie akompaniuje instrumentalistom w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
 
Choć obaj wydają się pochodzić z dwóch różnych światów muzycznych, to występując razem na scenie tworzą idealnie skomponowany duet, który potrafi przenieść widza w nietuzinkową podróż po najpiękniejszych melodiach.
 
Na koncert pt.: „Klasycznie i rozrywkowo” Muzeum Saturn zaprasza w piątek, 28 kwietnia 2023 r. na godz. 18.00.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie głównej Muzeum Saturn w Czeladzi, przy ul. Dehnelów 10 oraz pod adresem https://bit.ly/43PGZp7.
 
 
Skip to content