Podczas kwietniowego koncertu z cyklu „Muzyczne piątki” w Muzeum Saturn posłuchamy duetu fortepianowego Dombrova Piano Duo.

W skład duetu wchodzą, pochodzący z Dąbrowy Górniczej, Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk. Oprócz przyjaźni połączyła ich pasja do muzyki, którą wspólnie rozwijali w dąbrowskiej Szkole Muzycznej, a następnie na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wspólnie występowali lokalnie np. w Akademii Muzycznej czy Pałacu Kultury Zagłębia, a także poza granicami Kraju, np. w Royal Albert Hall w Londynie. Od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego.

W czasie koncertu w Muzeum Saturn muzycy zaprezentują utwory zarówno z gatunku muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.
Dombrova Piano Duo, piątek 26 kwietnia 2024r. godz. 18:00.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie głównej Muzeum Saturn w Czeladzi, przy ul. Dehnelów 10.