Muzeum Saturn serdecznie zaprasza na lutowy koncert muzyczny z cyklu „Muzyczne Piątki”, podczas którego wystąpi dla Państwa zespół Dixie Jazz Fellows.

Dixie Jazz Fellows  to duet, którego próżno szukać na polskiej scenie muzycznej. Rytmiczne banjo tenorowe oraz solowy klarnet tworzą niesamowite muzyczne zjawisko przenoszące nas do Nowego Orleanu, gdzie na słynnej Bourbon Street królował tradycyjny jazz. Kazimierz Szkutnik i Kajetan Drozd proponują nam własne interpretacje jazzowych standardów z pierwszej połowy XX wieku, często sięgając po te mniej popularne, a czasem nawet zapomniane utwory. Dixie Jazz Fellows to jakby zespół dixielandowy w pigułce. Ich radość grania, dobry humor i pozytywna energia z pewnością udzielą się wszystkim słuchającym.

Kazimierz Szkutnik – na klarnecie gra od 8 roku życia. Występował w różnych zespołach, w tym amerykańskich oraz angażowany był do orkiestr grających na statkach rejsowych. Pierwsze kroki stawiał w latach 60-tych, grając w zespole dixielandowym „Metalowiec”. Występował w różnych zespołach m. in. Silesian Traditional Jazz Band, Orkiestra Rozrywkowa PRiTV pod dyrekcją Jerzego Miliana, orkiestra Teatru Rozrywki w Chorzowie, zespół Enerjazzer i wielu innych. Grał na słynnych festiwalach jak: Opole, Jarocin, Rawa Blues, Złota Tarka, a także na niezliczonych festiwalach jazzu tradycyjnego w Polsce i na świecie. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych.

Kajetan Drozd – do tej pory kojarzony głównie ze środowiskiem bluesowym, gdzie jako wokalista i gitarzysta występował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach m.in. Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Jesień z Bluesem, Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz wiele innych. Jest również zwycięzcą Polish Blues Challenge i półfinalistą International Blues Challenge w Memphis USA, gdzie dwukrotnie reprezentował nasz kraj. Założyciel zespołów Siódma w Nocy, Kajetan Drozd Acoustic Trio oraz Kajetan Drozd Band. Ma w swojej dyskografii cztery autorskie płyty oraz inne,  liczne wydawnictwa.

Koncert odbędzie się w piątek, 24 lutego, godz. 18.00 w Muzeum Saturn w Czeladzi, przy ul. Dehnelów 10.

Wstęp biletowany.

Bilety w cenie 20zł do nabycia w siedzibie głównej.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content