Muzeum Saturn z ogromną przyjemnością ma zaszczyt zaprosić na najbliższy, grudniowy koncert muzyki klasycznej.
 
Gościć będziemy muzyków zespołu instrumentalnego Orkiestry im. Telemanna, którzy zaprezentują muzykę lekką, łatwą i przyjemną, wprowadzając uczestników w sylwestrowy, noworoczny nastrój.
 
Orkiestra im. Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Muzycy grają repertuar XVII i XVIII w. na instrumentach historycznych, a repertuar XIX i XX w. na instrumentach współczesnych. Orkiestra współpracuje z muzykami i wokalistami w wielu krajach Europy.
Koncerty odbyły się w takich miejscach jak:
– Weiler(Niemcy) i Wissembourg(Francja)- maj 2005r,
– Londyn(Anglia)- kwiecień 2006r,
– Weiler(Niemcy)- lipiec 2006r wspólnie z „Sinfonia Algovia”.
Muzycy Orkiestry im. Telemanna brali udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce, m.in. w: Lublinie, Katowicach, Cieszynie, Żywcu, Mikołowie, Starachowicach, Trzebnicy, Zelowie, Jędrzejowie, Leżajsku.
Orkiestra wystąpiła z Kają Danczowską na „XVII Międzynarodowej Dekadzie Muzyki” w Cieszynie (październik 2006) oraz w 2008 r. na koncertach „Viva Vivaldi” w Cieszynie i Bielsku-Białej. W 2005 r. zainicjowała koncerty sylwestrowe w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W kwietniu 2008 r. wspólnie z chórem i solistami zaprezentowała oratorium „Mesjasz” G.F.Haendla w Katowicach, Bielsku-Białej i Żywcu. W październiku 2008 r. orkiestra wykonała wspólnie z chórem i solistami „Requiem” W.A.Mozarta w Bielsku-Bialej i Żywcu. W Bielsku-Białej orkiestra regularnie koncertuje w Bielskim Centrum Kultury – „Muzyczna Ballada Europy”, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej – ”Muzyka dawna i Muzy” i „Walce Straussa „. Orkiestra występuje podczas „Vivaldi Festival”,”Koncerty u św.Mikołaja”,”Wakacje z muzą”. W Żywcu koncertuje w cyklu „Najpiękniejsze melodie świata”.
Zespół otrzymał nagrodę „Za dotychczasową działalność” w dziedzinie kultury w Bielsku-Białej „Nominacja-Ikar 2001”. Honorowy Dyplom – Ikar 2008 w dziedzinie kultury i sztuki w Bielsku-Białej.
Jej kierownikiem artystycznym jest Piotr Sadowski .
 
W programie: Arie i Duety operetkowe J. Straussa, I. Kalmana, Fr. Lehara, R. Sieczyńskiego; Walce, polki i marsze.
 
Jako soliści wystąpią: Agnieszka Zabrzeska – sopran oraz Michał Borkowski – tenor.
 
Koncert odbędzie się 29 grudnia (środa) 2021 r. godzina 18.00 w Pałacu pod Filarami, ul. Dehnelów 10 w Czeladzi.
 
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie Muzeum.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Skip to content