Muzeum Saturn i Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino – sekcja Stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zapraszają wszystkich miłośników pieszych wędrówek do wspólnego przejścia czeladzkiego, alternatywnego odcinka najważniejszego szlaku kulturowego Europy stanowiącego część sieci Camino de Santiago.

Dlaczego warto z nami wyruszyć?

– bo można zobaczyć nasze miasto i okolice z zupełnie innej perspektywy, dostrzec zakątki mniej znane, a ciekawe, intrygujące i piękne,

– bo można się przekonać jak wiele nas łączy jako czeladzian – Polaków – Europejczyków,

– bo od własnego domu najłatwiej zacząć swoją wielką przygodę z Camino.

Informacje organizacyjne:

1. Zbiórka 9 lipca (sobota) o godz. 12.00 obok wejścia głównego na cmentarz żydowski przy ul. Będzińskiej 64.
  2. Koszty dojazdu i powrotu z wycieczki uczestnicy pokrywają we własnym zakresie, podobnie jak w zaopatrzenie w wodę i suchy prowiant.
  3. Uczestnicy przejdą pod opieką licencjonowanego przewodnika PTTK Tadeusza Feista trasę liczącą ok. 8 km w jedną stronę: Czeladź cmentarz żydowski – Czeladź Rynek – Czeladź ul. Pieńkowskiego – Kombatantów – 17 lipca – Szkolna – Szpitalna – kompleks leśny Parku Rozkówka w będzińskiej dzielnicy Grodziec – Grodziec ul. Chopina – Góra św. Doroty.
  4. Osoby biorące udział w wycieczce uczestniczą w niej wyłącznie na własne ryzyko. Organizatorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody, bądź straty wynikłe na rzecz uczestnika wycieczki lub wynikłe z jego powodu.
  5. Obowiązuje strój turystyczny dostosowany do aktualnych warunków pogodowych.
  6. Niepełnoletni mogą uczestniczyć w wędrówce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
  7. W przypadku bardzo złej pogody organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wycieczki.
  8. Telefon kontaktowy: 32 265 42 98 (8.00-15.00)

Dobrej Drogi!