Prace w cechowni

Niezmiernie miło nam poinformować, że w początkach maja wyłoniliśmy wykonawcę projektu koncepcyjnego wystawy stałej, która w przyszłości wypełni przestrzenie Postindustrialnego Centrum Dziedzictwa Górnictwa Węglowego w Zagłębiu, czyli rewitalizowaną obecnie cechownię kopalni „Saturn”. Wykonawcą projektu jest firma Adventure Multimedialne Muzea z Katowic, która ma na koncie realizację wielu doniosłych oraz spektakularnych ekspozycji m.in. w Muzeum Kościuszkowskim w Krakowie, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Ognia w Żorach, czy Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

W związku z rozpoczęciem prac koncepcyjnych, pod koniec maja nasi pracownicy wraz z przedstawicielami firmy Adventure mieli okazję wizytować cechownię. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację, dzięki której będą mieli Państwo jedyną i niepowtarzalną okazję, by zajrzeć na plac bodowy i obejrzeć obiekt od środka.