W miniony wtorek w Muzeum Saturn odbyły się drugie warsztaty z cyklu „Śladem piastowskich władców polskich – zajęcia plastyczne dla dzieci”.

Tym razem, przenosząc się do epoki średniowiecza, dzieci wysłuchały ciekawostek związanych z codziennym życiem ówczesnych ludzi oraz tym jak radzili sobie oni bez elektryczności. Budowa domu, jego izolacja, oświetlenie były nie lada wyzwaniem.

I tak idąc tym śladem uczestnicy zajęć stworzyli swoje własne źródło światła. Makrama stosowana w średniowieczu głównie do ozdoby królewskich szat, pokrycia łoża, sofy czy foteli na zajęciach w Muzeum przyozdobiła lampion każdego uczestnika.

Gratulujemy dzieciom wytrwałości, cierpliwości, a przede wszystkim efektów własnej twórczości oraz zapraszamy na zajęcia zatytułowane „𝐒𝐚𝐤𝐢𝐞𝐰𝐤𝐚 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐠𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐁𝐨𝐥𝐞𝐬ł𝐚𝐰 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐨𝐝𝐫𝐲 𝐢 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐰𝐨𝐮𝐬𝐭𝐲 𝐭𝐫𝐳𝐲𝐦𝐚li 𝐝𝐞𝐧𝐚𝐫𝐲”, podczas których każdy uszyje własną sakiewkę na monety, już w najbliższy czwartek.