Na najbliższym, piątym już spotkaniu z cyklu „Sosnowiec- historia w pigułce” mowa będzie o wielokulturowości Sosnowca, która tworzyła to miasto. Odrębność kulturowa, jej geneza i trwałość to mnóstwo ciekawych informacji nie tylko dla badaczy kultury, ale z pewnością dla niejednego mieszkańca, któremu kwestie tożsamości regionalnej nie są obojętne.

Wykład poprowadzi Magdalena Boczkowska, doktor nauk humanistycznych, menadżer kultury, krytyk literacki. Obecnie pracuje jako starszy kustosz w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu. Współpracownik miesięcznika „Twórczość”. Od wielu lat działa na rzecz edukacji regionalnej w regionie, m.in. w Instytucie Zagłębia Dąbrowskiego. Stypendystka Marszałka Woj. Śląskiego i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka licznych artykułów naukowych, recenzji i esejów, a także książek: „Codzienność, wyobraźnia, metafizyka. Poezja polska na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim po roku 1989” (2010), „W centrum literatury, na marginesie życia. O twórczość Kazimierza Ratonia” (2011), „Miniatury. Szkice subiektywne” (2015) oraz „Stacherski. Niecierpliwe serce” (2020).

„Mozaika kultur, czyli dwa słowa o wielokulturowości Sosnowca”

25 maja (środa), godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy!