Muzeum Saturn ma przyjemność zaprosić na wykład dr Magdaleny Boczkowskiej poświęcony jednej z najsłynniejszych i najbardziej utalentowanych polskich primabalerin.

Tacjanna Wysocka była wybitną tancerką, choreografką, kierowniczką baletu, pedagożką, uczennicą słynnej Anny Sokołowej. Wraz z mężem Stanisławem założyła w Warszawie szkołę baletową, współpracowała tam także z kultowym dziś kabaretem Qui Pro Quo. W 1946 roku los rzucił ją do Sosnowca, gdzie w siedzibie Pałacu Dietla otwarła własną szkołę. Była prekursorką nowoczesności w polskim tańcu, jej idee – opisane w kilku książkach – dały podwaliny jednemu z nurtów współczesnego baletu, teatrowi tańca.

Wykład pt. „Sosnowiecka Przygoda Tacjanny Wysockiej” odbędzie się w piątek, 12. maja 2023 r. o godz. 17.00 w siedzibie głównej Muzeum Saturn w Czeladzi przy ul. Dehnelów 10.

Serdecznie zapraszamy.