Wieczory Historyczne na Saturnie ponownie w salach Pałacu pod Filarami.

W miniony piątek mieliśmy przyjemność przyjmować w murach naszego muzeum Panią dr Alicję Zdziechiewicz, która wykładem nt. „Staropolskich polowań na czarownice” rozpoczęła nasz październikowy miesiąc kulturalny.
Pani doktor w przystępny, interesujący, a przede wszystkim fascynujący sposób zapoznała nas z portretem czarownic i stereotypami jakie miały miejsce w dawnej kulturze. Mieliśmy możliwość porozmawiać o współczesnych przesądach, które, niegdyś były wierzeniami. Poznaliśmy historię akuszerek i zielarek, które stały się wrogami, oraz pedagogikę strachu stosowaną wobec kobiet podejrzanych o spółkowanie z diabłem.
Dziękujemy za ogrom wiedzy i ciekawostki jakimi Pani doktor nas obdarzyła. Uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie oraz aktywny udział.