Tegoroczna kwesta na czeladzkich cmentarzach podsumowana.

Za nami publiczna zbiórka pieniężna na rzecz ratowania bezcennych pamiątek sztuki rzeźbiarskiej zorganizowana przez Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA. We wtorek 1 listopada w obrębie nekropolii przy ulicach Nowopogońskiej i Wojkowickiej, jak również po raz drugi na cmentarzu parafii pw. Matki Bożej Bolesnej przy ul. Szybikowej można było spotkać potrząsających puszkami-skarbonkami, gorąco zachęcających do wsparcia tej jakże pożytecznej inicjatywy kwestujących – burmistrza miasta Zbigniewa Szaleńca, wiceburmistrz do spraw społecznych Beatę Zawiłę, przewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Jana Powałkę, przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantę Moćko, dyrektor Muzeum Saturn Iwonę Szaleniec, radnych miejskich, działaczy społecznych, harcerzy, zuchów, wolontariuszy. Podobnie jak w ubiegłych latach i ta kwesta mimo rocznej przerwy przed dwoma laty spowodowanej pandemią koronawirusa została bardzo życzliwie przyjęta przez wszystkich odwiedzających miejsca wiecznego spoczynku swych bliskich, krewnych i przyjaciół wykazujących tym samym poparcie dla tego rodzaju społecznych działań. Po otwarciu puszek, a następnie komisyjnym przeliczeniu pieniędzy okazało się, że udało się zebrać 10 100,00 zł.

Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA serdecznie dziękuje za każdą, choćby najmniejszą, darowiznę będącą wyrazem wspólnej troski o materialne oraz duchowe dziedzictwo naszego miasta, a przede wszystkim wiary, że o nasze groby, jak i pamięć o nas ktoś długo również będzie pamiętał.