„Douce France” brzmią słowa tytułowe słynnej piosenki Charlesa Treneta. Taka właśnie „słodka Francja” była bohaterką tegorocznej Nocy Muzeów, którą świętowaliśmy w Muzeum Saturn w minioną sobotę, 11 maja.
Kraj o wyjątkowej historii i przebogatej kulturze, słynący z najlepszej kuchni świata i wspaniałych perfum, mimo upływu czasu wciąż stanowiący chętnie naśladowany wzorzec tego, co akurat najlepsze, najmodniejsze i najbardziej aktualne. Kraj ikon – komuż na dźwięk słowa „Francja” nie przychodzi na myśl wieża Eiffla, Coco Chanel, Napoleon Bonaparte, Luwr, Edit Piaff i tak dalej bez końca…
W tym roku zaproponowaliśmy odwiedzającym Muzeum bogaty program, którego osią była francuska sztuka.
🎨 „Vive la France!” rozpoczęły warsztaty plastyczne dla dzieci „Światło i kolor”, których tematem przewodnim była sztuka francuskiego impresjonizmu.
🇫🇷 Następnie odwiedzający mieli okazję posłuchać wykładu Adriany Kowalskiej, wypełnionego ciekawostkami na temat francuskiej kultury.
👨‍🎨 Nie mogło też zabraknąć wystawy grafik rozpoznawalnego już za życia Henri de Toulouse-Lautrec. Artysta związany z dzielnicą Montmartre tworzył ekscentryczne dzieła, które możemy oglądać w Muzeum Saturn do końca czerwca!
🎼 Wieczór zakończył koncert „Miłość w paryskim stylu” w wykonaniu aktorów Łódzkiego Teatru Piosenki. Salę Lustrzaną wypełniły piękne wokale przy fortepianowym akompaniamencie.
Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i spędzenie z nami tegorocznej Nocy Muzeów!
Skip to content