W dniu wczorajszym w Muzeum Saturn odbyły się warsztaty graficzne z zakresu druku wypukłego przeprowadzone przez Jana Bosaka, absolwenta Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, uznanego artystę specjalizującego się w technice m.in. linorytu, drzeworytu, miedziorytu.

Dzieci z czeladzkich szkół – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej , Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisławy Łakomik, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka miały możliwość zapoznać się z pracą artysty grafika. Podczas zajęć powstało wiele niezwykłych dzieł techniką druku wypukłego, które tworzone były z wielkim zaangażowaniem, starannością i precyzją. Podczas zajęć uczniowie poznali także inne techniki graficzne oraz obejrzeli i przeanalizowali wraz z Panem Janem dzieła wielkich twórców takich jak Rembrandt, Albrecht Dürer, Rafael Santi czy Lucientes Francisco Goya zwiedzając obecną wystawę muzeum – „Sztuka Starych Mistrzów”.

Dziękujemy prowadzącemu za niesamowitą wiedzę i umiejętność zainteresowania naszych młodych czeladzian, a nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie.