Droga św. Jakuba – Camino de Santiago.

Muzeum Saturn zaprasza na wernisaż najnowszej wystawy przygotowanej przez Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego zatytułowanej „Droga św. Jakuba – Via Regia”.

Ekspozycja obrazuje ideę pielgrzymowania do Santiago de Compostela, ukazuje Drogi św. Jakuba w Europie i w Polsce ze szczególnym naciskiem na odcinek szlaku VIA REGIA z Krakowa do Sączowa. Przebiegający przez miejscowości: Giebułtów – Ojców – Grodzisko – Pieskowa Skała – Sułoszowa – Przeginia – Olkusz – Bukowno – Sławków – Sosnowiec – Dąbrowa Górnicza – Będzin – Czeladź – Rogoźnik – Siemonia i Sączów szlak ten stanowi jeden z najważniejszych ośrodków kultu św. Jakuba Apostoła w Polsce.

W programie wernisażu – wykład dra Franciszka Mroza pracownika naukowego Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, wieloletniego współorganizatora corocznych międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych problematyce historii i funkcjonowania europejskich szlaków pątniczych.

Zapraszamy do podróży ku Świętemu Jakubowi!

3 czerwca godz. 17.00. Wstęp wolny