Włoskie klimaty

Ponad 700 kilometrów pięknych plaż, wapienne klify z maleńkimi zatoczkami i licznymi grotami, malownicze miasteczka, w których leniwie płynie czas, kręte, kamienne uliczki prowadzące jakby do innych światów, tysiące arów spieczonych słońcem plantacji oliwek, niezwykłe, zapierające dech w piersiach krajobrazy….

Apulia, a po włosku Puglia, to region w południowej części Italii ze stolicą w Bari, tworzący tzw. obcas słynnego buta Półwyspu Apenińskiego. To historyczna kraina w starożytnej Italii, która mimo licznych atutów wciąż pozostaje w cieniu innych włoskich regionów.

Puglia to region bogaty przede wszystkim w smaki i kulturę. Jednym z popularnych produktów regionalnych są orecchiette (w dialekcie wł. recchietelle), czyli makaron z semoliny z pszenicy durum o wyjątkowej formie, która ze względu na zagłębienie robione nożem i kciukiem nie ma sobie równych jeśli chodzi o zbieranie w sobie sosów i dodatków.

O licznych walorach tej krainy, ciekawostkach i nieznanych szerzej a zaskakujących faktach z jej historii opowie dobrze znana naszym Gościom Olga Lubecka z fundacji Ama Puglia, właścicielka sklepu D`Apricena oferującego włoskie delikatesy, który już na dobre wpisał się w komercyjny krajobraz czeladzkiego rynku.

Środa, 14 czerwca 2023 r., godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content