Muzeum Saturn serdecznie zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Włoskie Dolce Vita – fakty i mity” podczas którego mowa będzie o Włoszkach – matkach, żonach, kobietach biznesu.

Barwna opowieść o pełnych kolorów i od(cieni) kobietach – trochę mitów, trochę faktów, nie zabraknie plotek – jak to kobieta o kobietach. Dowiemy się kto i co zawdzięcza spaghetti, kto jest zimny jak lód, a kto jest „lwicą z Werony”, kto uwielbia social media a kto pilnuje swojej prywatności jak oka w głowie. Kto jest „królową gwiazd” a kto wśród gwiazd spędza więcej czasu niż na Ziemi?

Plejada pełnych sukcesów Włoszek XX wieku z ich smutkami, niespełnionymi marzeniami, problemami dnia codziennego, bo kobiety sukcesu, jak się okazuje, nie zawsze stąpają po płatkach róż, czasem można nadepnąć na kolce.

W słowną podróż o „Włoszkach – matkach, żonach, kobietach sukcesu” zabierze zgromadzonych Olga Lubecka, znawczyni tradycji i kultury włoskiej w czwartek, 9 marca 2023 r. o godz. 17.00.