W sobotę, 11.05.2024, zapraszamy do Muzeum Saturn na obchody Nocy Muzeów! Podczas tegorocznego spotkania przeniesiemy się do Francji czasów Belle Epoque. Na uczestników czekają atrakcję dla dzieci i dorosłych.
 
Już o 14.30 najmłodsi będą mieli okazję zapoznać się z francuską sztuką w czasie warsztatów malarskich inspirowanych impresjonizmem, pt. „Światło i kolor”.
 
Zainteresowanych kulturą i zwyczajami Francji zapraszamy na wykład Adriany Kowalskiej, która o godzinie 16.00 odpowie na pytanie „Czy Francja da się lubić?”.
 
W czasie Nocy Muzeów nie może zabraknąć prawdziwych gwiazd paryskiego przełomu wieków. Już o 17.00, w czasie zwiedzania wystawy „Lautrec – barwna melancholia”, będzie można stanąć twarzą w twarz z pracami legendarnego artysty z Montmartre – Henri’ego de Toulouse-Lautrec’a.
 
Miłośników muzyki zapraszamy zaś na wieńczący tegoroczne spotkanie koncert „Miłość w paryskim stylu” w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki, który odbędzie się o godzinie 18.30 w Sali Lustrzanej w siedzibie Muzeum Saturn.
 
* warsztaty malarskie przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-13 lat. Obowiązują zapisy pod nr 32 265 42 98
 
Noc Muzeów odbędzie się w sobotę 11.05.2024, w siedzibie Muzeum Saturn w Czeladzi, przy ulicy Dehnelów 10.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
 
 
 
Skip to content