DLA SENIORA

Muzealna Akademia Seniora to najnowsze przedsięwzięcie Muzeum Saturn zorganizowane w oparciu o projekt Śląskie dla Seniora – Śląska Karta Seniora koordynowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Ta nowatorska muzealna inicjatywa, której rezultat ma być zorientowany na czynne uczestnictwo osób w jesieni życia w wyjątkowym doświadczeniu edukacyjnym stanowi także nie lada wyzwanie dla jej twórców, których główne zadanie sprowadza się w istocie do zmiany muzealnej rzeczywistości w służbie uczących się dorosłych. Zatem uczenie się w muzeum i z muzeum jest niejako zaproszeniem do nabywania tak specjalistycznej wiedzy, jak i nowych umiejętności, ale też wymiany myśli między muzealnikiem a seniorem.

Zapraszamy wszystkich seniorów do wspólnego, ciekawego spędzania czasu, jak również rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań poprzez pryzmat tego wszystkiego, co zwie się historią. Wiecznie młodych duchem czeladzian zachęcamy do wstąpienia w elitarne szeregi Muzealnej Akademii Seniora. Na chętnych czekają, prowadzone przez historyków Muzeum Saturn – Stefanię Lazar i Annę Binek-Zajdę wykłady, zajęcia warsztatowe, panele dyskusyjne, kuratorskie oprowadzanie po wystawach, a także – nowość – kursy z historii sztuki.

W ramach projektu mieszkańcy 60 plus mają również prawo do 10% rabatu na zakup wszystkich wydawnictw muzealnych.

Spotkania, na które wstęp jest wolny odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca w siedzibie Muzeum Saturn o godz. 10.00

Skip to content