Rodzina: ojciec Józef, żona Józefa z d. Nocuń, syn Jan i Andrzej, córka Teresa
Zawód: żołnierz armii gen. Andersa, sierżant 10. Kompanii Mostowej 10. baonu saperów, 3. Dywizji Strzelców Karpackich.
24 sierpnia 1939 roku otrzymał kartę mobilizacyjną z przydziałem do I baonu mostów kolejowych w Krakowie, w szeregach którego walczył w wojnie obronnej 1939 roku. Tocząc kolejne walki wraz z żołnierzami jednostki cofa się na wschód przez Mordy, Platerów, Siedlce, Czeremchę, Łuck, Dubno, Zamość i Czereśnik. Aresztowany dnia 25.09.1939 r. i wzięty do niewoli sowieckiej przebywał w obozach jenieckich kolejno w Brodach, Podchorcach, Sasowie, Podwołczyskach, Połtawie, Rodakowie, Woroszyłowgradzie i Starobielsku.
Po ogłoszeniu amnestii dla polskich jeńców wstąpił do nowotworzonego wojska i w sierpniu 1941 roku znalazł się w Tockoje koło Buzuluku. Zimą wyruszył z wojskiem Andersa na południe Kraju Rad, a w sierpniu 1942 roku znad Morza Kaspijskiego statkiem do irańskiego miasta Pahlawi. W październiku 1943 roku opuścił Iran i po kilku tygodniach pobytu w Palestynie, a następnie Egipcie w końcu stycznia 1944 roku z 10 baonem saperów zawinął do Taranto we Włoszech. Uczestniczył w kampanii włoskiej, jako saper budował tzw. drogę polskich saperów, umożliwiającą dotarcie oddziałom wojska do klasztoru na wzgórzu Monte Cassino.
W czerwcu 1947 roku wrócił do Polski do rodzinnej Czeladzi. W latach 50-tych ukończył kurs nauczyciela zawodu i rozpoczął pracę w Szkole Rzemiosł Budowlanych w Będzinie, gdzie uczył do 1972 roku tzn. do przejścia na emeryturę. Zmarł w 1997 roku. Pochowany został na cmentarzu przy ul. Nowopogońskiej.
Źródło:www.indeksrepresjonowanych.pl;http://www.muzeum-saturn.czeladz.pl/historia/Miodynski_Mieczyslaw