Rodzina: ojciec Andrzej, matka Balbina z d. Jurek
Zawód: ślusarz
Jego ojciec był zatrudniony w kopalni Saturn, po wybuchu I wojny światowej rodzina opuściła Czeladź. Po powrocie Misiaszek pracował przy budowie drogi wiodącej z Czeladzi do Sosnowca. Następnie zatrudniony na wydziale budowlaym kopalni „Saturn”. Po ukończeniu kursu doszkalającego na ślusarza pracował w hucie „Milowice”.
Kilkukrotnie aresztowany za działalność komunistyczną. W 1936 r. przebywał w Łodzi jako sekretarz Komitetu Okręgowego KPP, gdzie został ponownie aresztowany i skazany na 5 lat więzienia. Osadzony w Łodzi, następnie w Sieradzu. Po wybuchu wojny opuścił więzienie dopiero po wywarzeniu przez więźniów bramy więziennej po ucieczce straży więziennej. Mieszkał w Łodzi u jednego z towarzyszy, gdzie został aretowany przez hitlerowców.
Transportem z Łodzi dnia 15.10.1939 r. trafił do KL Buchenwald z numerem obozowym 1175 (lub 8693), następnie 13.03.1942 r. został osadzony w KL Ravensbrück. W obozach prowadził działalność antyhitlerowską. W kwietniu 1945 r. został ewakuowany do Meklenburgii i wyzwolony. Do Czeladzi powrócił 17.05.1945 r. chory, wyczerpany, lecz 4 dni późneij objął funkcję I sekretarza KM PPR w Katowicach.
Źródło: www.straty.pl; Henryk Rechowicz, „Komunistyczny samorząd Czeladzi”, Śląski Instytut Naukowy, Katowice 1976.