Przez stulecia, od średniowiecza, Czeladź leżała na ważnym szlaku handlowym wiodącym z Krakowa na Śląsk. Tak dogodne położenie gwarantowało miastu rozwój i prosperite. I właśnie do okresu średniowiecza pragniemy nawiązać tegorocznym piknikiem historycznym, który od kilku lat jest stałym wydarzeniem w naszym grafiku, a który każdego roku jest poświęcony innemu okresowi w historii naszego miasta.

Już niebawem za sprawą Kompanii Gryfitów przeniesiemy się w czasy Średniowiecza. Poznamy stroje, tradycje oraz kulturę rycerską. Unikalną okazją do poznania obyczajów średniowiecznych będzie pokaz tańca oraz możliwość nauczenia się go. W trakcie pikniku zobaczymy potyczki rycerskie, rzuty włócznią oraz drużynową grę „Kubb”. Będzie także możliwość zasmakowania kuchni staropolskiej.

Naszym gościem będzie kowal, który zapozna nas z bronią oraz jej produkcją w średniowieczu, a także garncarz, którego kram bogaty jest w wyroby ceramiczne. Dla chętnych będzie możliwość nauki tworzenia naczyń na kole garncarskim.

Na nasze wyjątkowe spotkanie z historią zapraszamy 21 sierpnia od godziny 14.00.

Do zobaczenia na naszym czeladzkim trakcie!

Skip to content