Światowe Dni Młodzieży

Czeladzkie muzeum powitało w swoich gościnnych progach wyczekiwanych uczestników Światowych Dni Młodzieży 2016 – pielgrzymów z Brunei, Czech i Włoch, którzy przez prawie tydzień mieszkają w naszym mieście u chętnych rodzin.

Spotkanie to miało miejsce 21 lipca w ramach dekanalnych obchodów poprzedzających centralne uroczystości, zaś jego atmosfera obfitowała w radosną energię i niebywały temperament. Na młodzież czekała specjalnie urządzona na tę okoliczność wystawa „A to Czeladź właśnie!” udanie wydobywająca na światło dzienne esencję historii Czeladzi. Okraszona eksponatami muzealnymi wzbudzającymi ogromne zainteresowanie pozwoliła zwiedzającym odsłonić – choć przez moment – tajemnicę przeszłości. Jej przekaz znacznie ułatwiła także nietuzinkowa prezentacja multimedialna przedstawiająca dzieje miasta w telegraficznym skrócie poprzez fotografie, symbole i muzykę.

Komentarze i podziękowania składane przez niecodziennych gości nie pozostawiały żadnych złudzeń i wątpliwości, że wrażenia z pobytu w Czeladzi są wprost niesamowite. Nasze miasto jest prawdziwie interesującym, inspirującym i urzekającym lokalnością miejscem!

Skip to content