W dniu wczorajszym w Muzeum Saturn mieliśmy przyjemność gościć Olgę Lubecką – założycielkę fundacji AmaPuglia.

Prelegentka zabrała zgromadzonych w przepiękną podróż po historii, tradycjach oraz kulturze regionu położonego na obcasie włoskiego buta; części Włoch, która niegdyś znajdowała się w samym centrum cywilizowanego świata, a którą zakręty historii odsunęły na obrzeża Europy. To przez Apulię, położoną nad Adriatykiem szła najsłynniejsza rzymska droga – Via Appia. To tutaj prowadziła Via Salaria, którą znad Adriatyku sprowadzano do Rzymu sól.

Okazuje się, że Apulia posiada ogromną spuściznę nie tylko po czasach rzymskich, ale również po cesarzu Fryderyku II Hohenstauf i Aragończykach. Zwiedzanie zamków i katedr będzie z pewnością ucztą dla miłośników średniowiecza.

Dziękujemy gościom za przybycie i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu Włoskie Dolce Vita, o terminie których będziemy informowali na bieżąco.